معرفی کتاب تشنه لبان

ساخت وبلاگ
چکیده : تشنه‌لبان نوشته: حمید گروگان انتشارات: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعداد صفحات: ۳۱۴ انتشار مق... با عنوان : معرفی کتاب تشنه لبان بخوانید :
Related image

تشنه‌لبان

نوشته: حمید گروگان

انتشارات: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

تعداد صفحات: ۳۱۴

انتشار مقتل بلند عاشورایی تشنه لبان پاسخی به نیاز جامعه، به ویژه نوجوانان برای خواندن یک اثر مناسب مذهبی است. کتاب تشنه لبان توسط حمید گروگان، نویسنده سرشناس کتاب‌های کودک و نوجوان با زبانی ساده و روان برای گروه سنی نوجوان به نگارش درآمده است.

کتاب حاضر در واقع از کتابهای مقتل به شمار می رود که در آن وقایع کربلا و حماسه آفرینان عاشورا با ذکر نام و شیوه شهادت و شرح مطالب بیان شده است. هم چنین شعرهایی با بیت هایی متناسب با مطلب از شاعران مختلف چون حافظ انتخاب که در کتاب آمده است. شکل و تصویرگری و جنس کاغذ کتاب این مجموعه را نسبت به دیگر کتابهای از این نوع متمایز ساخته است.

این مقتل عاشورایی  در ۳۲۰ صفحه و با زبانی روان و یک دست برای مخاطبان عمومی به ویژه نوجوانان و جوانان نگاشته شده است.

نویسنده در این کتاب با رجوع به معتبرترین منابع تاریخ عاشورا، حوادث این روز بزرگ را با دقت و جزء به جزء روایت کرده، آن‌چنان که خواننده، خود را در گرماگرم نبرد اصحاب سالار شهیدان با سپاه کفر می‌یابد و از مشاهده دلاوری‌های شهیدان کربلا به وجد آمده و بر مصیبت وارد شده به خاندان گرامی پیامبر(ص) اشک می‌ریزد.

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 12 مهر 1396 ساعت: 13:38